kurtka na motor

Kurtka na motor – jaki materiał jest najlepszy?

Odzież motocyklowa to bardzo szeroki temat. Miłośnicy jednośladów powinni zawsze zaopatrywać się w najlepsze dostępne ubrania, bowiem decydują one zarówno o wygodzie, jak i bezpieczeństwie w czasie jazdy. Wybór jest bardzo szeroki. Na szczególną uwagę zasługują kurtki na motor, stanowiące jeden z podstawowych elementów garderoby motocyklisty. Wśród wielu różnych czynników, na jakie warto zwrócić uwagę w czasie ich wybierania, znajduje się na pewno materiał, z jakiego dany model jest wykonany. Dwa najpopularniejsze rozwiązania to skóra oraz materiały sztuczne.

Skórzana kurtka na motor

kurtka na motor

Wykonana z naturalnej skóry kurtka na motor to prawdziwa klasyka. Oprócz doskonałego stylu taka odzież ma jednak do zaoferowania znacznie więcej. Naturalna skóra jest przede wszystkim dużo bardziej wytrzymała, niż większość sztucznych tworzyw. Dzięki temu w razie upadku zapewni ona o wiele lepszą ochronę. Z drugiej strony skóra jest jednak znacznie cięższa, przez co taka kurtka nie dla każdego może być wygodna.

Dodatkową wadą jest w tym przypadku cena. Kurtki skórzane z reguły kosztują znacznie więcej, niż pozostałe rodzaje.

Alternatywne rozwiązania

Równie dobrą propozycją jest kurtka na motor wykonana z materiałów sztucznych. Same w sobie są one bardzo zróżnicowane, trzeba zatem wybrać taki, który w danym przypadku zapewnia najlepszą ochronę. Takie kurtki są lżejsze i dla wielu ludzi wygodniejsze. Warto jednak pamiętać, że oprócz samych potencjalnych upadków, kurtka musi chronić motocyklistę również przed czynnikami takimi jak wiatr i deszcz. Kurtka nie powinna zatem być zbyt cienka, bowiem przy większych prędkościach może to powodować duży dyskomfort.