Odzież na motor

spodnie motocykloweKiedy tylko zaczyna robić się ciepło, na ulicach pojawiają się całe rzesze motocyklistów. Niestety, tylko część z nich wie, jak ważna jest odpowiednia odzież na motor. Często widuje się ludzi ubranych w lekkie, codzienne ubrania podczas jazdy na jednośladzie. To już zakrawa na proszenie się o nieszczęście. Cienkie ubrania w żaden sposób nie chronią kierującego, a ich noszenie może skończyć się tragicznie przy nawet błahej wywrotce.

Jak wybrać odzież motocyklową?

Kurtka czy spodnie motocyklowe powinny być dobrze dopasowane do ciała. Dobrze dobrany rozmiar jest bardzo ważny, ponieważ tylko wtedy wszystkie wbudowane w ubranie ochraniacze znajdują się na właściwym miejscu na ciele kierującego. Spodnie powinny mieć wbudowane ochraniacze w miejscu kolan czy bioder – czyli tych fragmentach ciała najbardziej narażonych przy wypadku. Jeśli chodzi o kurtkę, powinna ona szczególnie chronić kręgosłup, plecy, klatkę piersiową czy łokcie.

Cena odzieży motocyklowej

Spodnie motocyklowe z Moto-Tour czy kurtka potrafią osiągać naprawdę pokaźne ceny. Prawda jest taka, że jest to jednak inwestycja we własne bezpieczeństwo. Odpowiednio mocna odzież sprawia, że można wyjść bez szwanku nawet z dość poważnie wyglądających wywrotek.

Co ważne, obecnie produkowane ubrania na motor, to nie tylko odzież gwarantująca bezpieczeństwo, ale również świetnie wyglądająca. Współczesne spodnie motocyklowe czy kurtki to prawdziwe perełki modowe.