Motocyklowe sakwy tekstylne – ich zalety podczas podróży

Każdy fan motocykli zdaje sobie sprawę z tego, że wyprawa na trochę dłuższą trasę oznacza konieczność zwiększenia pojemności bagażowej pojazdu. Schowki w motocyklu nie są zbyt okazałe i poza portfelem niewiele w nich się zmieści, szczególnie w przypadku maszyn sportowych. Na szczęście rynek oferuje różnorodne, ciekawe modele sakw motocyklowych, które na pewno sprawdzą się w podróży.

Sakwy motocyklowe – idealne na weekendowy wypad

Podróżowanie motocyklem dostarcza wiele frajdy, a poza tym nawet korki nie są straszne. Problem pojawia się, kiedy oprócz portfela i kluczy do domu chcemy na drogę wziąć coś więcej. Standardowe schowki motocyklowe nie są pojemne, więc trzeba szukać innych rozwiązań. Bardzo dużą popularnością cieszą się uniwersalne sakwy motocyklowe, które pasują praktycznie do każdego modelu pojazdu. Chodzi tutaj o produkty wykonane z mocnych tekstyliów. Ich pojemność może wynosić nawet około 50 l, więc to już całkiem sporo miejsca, aby spakować się na jakiś wyjazd.

Ponadto pojemność można swobodnie dopasowywać do potrzeb poprzez zewnętrzne kieszenie boczne. Żadnego kłopotu nie sprawia też ich mocowanie. Służą do tego specjalne pasy mocujące, a także naciągi elastyczne, które dodatkowo utrzymują sakwy w jednym miejscu, aby nie przesuwały się podczas jazdy.

Niektórzy niepotrzebnie obawiają się, że motocyklowe sakwy tekstylne nie sprawdzą się w czasie ulewnego deszczu, jednak sam materiał wykazuje dużą odporność na negatywne działanie czynników atmosferycznych, a poza tym wszystkie najlepsze modele są sprzedawane w komplecie z przeciwdeszczowymi pokrowcami. Sakwy są też bardzo stabilne, ponieważ mają sztywne ścianki. To z pewnością bardzo dobry sposób na zwiększenie pojemności bagażowej motocykla.