Kurtka damska motocyklowa, czyli kobiety na motory!

Motocykle według większości społeczeństwa są stricte męską pasją. Kojarzą nam się z rosłymi brodaczami, którzy w kolumnach przemierzają autostrady na ogromnych maszynach. Kobiety w tych wizjach pojawiają się rzadko lub prawie nigdy, zwykle jako pasażerki.
Tymczasem coraz więcej pań przesiada się z samochodów właśnie na motocykle.

Co noszą motocyklistki?

Strój kobiety kierującej motocyklem powinien przede wszystkim nie krępować ruchów i być wygodny. Niezwykle ważnym aspektem jest też bezpieczeństwo – kask i rękawice to totalne podstawy, bez których żaden motocyklista nie powinien wsiadać na swój wehikuł.
Kurtka damska motocyklowa nie jest też tym, czym się wydaje. Nie ma ona nic wspólnego z cienką skórzaną ramoneską, którą możemy kupić w każdej sieciówce. Oczywiście, może być ona stylowym uzupełnieniem stroju motocyklistki, ale powinna być ona przede wszystkim odzieżą funkcyjną.

Na co zwrócić uwagę podczas kupowania motocyklowej kurtki?

Podczas zakupów należy sprawdzić, czy wybrana przez nas kurtka ma ocieplaną podpinkę i membranę – te dwa element uczynią z kurtki damskiej motocyklowej ubranie całoroczne. Dodatkową, pożądaną cechą są ochraniacze, przynajmniej na barkach i łokciach, chociaż warto zadbać też o swoje plecy i nerki. Kolejnym atutem kurtki będą odblaskowe detale, dzięki którym będziemy lepiej widoczni na drodze.
Motocyklowe kurtki dla pań często mają różowe albo zwierzęce wstawki, są też taliowane. Często zdarza się jednak, że damskie kurtki motocyklowe nie różnią się niczym od tych męskich.