Kominiarka motocyklowa – ważny element stroju

Jest nieodłącznym elementem motocyklowego stroju podczas całego sezonu. Ale kominiarki motocyklowe nie bez powodu różnią się między sobą i to dość poważnie.

Zakładane pod kask mogą ocieplać w chłodniejsze dni, zaś w upałach komfortowo współpracują z wyściółką, polepszając wentylację.

Podstawowe rodzaje kominiarek motocyklowych

to wersja na dni cieplejsze oraz początek i koniec sezonu, czyli wiosnę lub jesień. Budowa wygląda praktycznie tak samo, lecz główną różnice stanowi materiał. W kominiarce na lato będzie on maksymalnie przewiewny, zbliżony właściwościami do odzieży termoaktywnej, która doskonale odprowadza wilgoć od skóry. Zadaniem takiej kominiarki (https://moto-tour.com.pl/pol_m_Dla-motocyklisty_Kominiarki-Kolnierze-Chusty-14140.html) jest zatrzymanie cząstek stałych, których pęd powietrza mógłby cisnąć w twarz kierowcy oraz minimalna ochrona przed wiatrem.

Kominiarki motocyklowe z membraną

są doskonałym wyborem na chłodniejsze dni. Membrana użyta do produkcji może być wodoodporna lub wiatroszczelna. Modele z przedłużonym mankietem, który sięga aż na klatkę piersiową, dają poczucie wyjątkowego komfortu nawet w bardzo zimne lub deszczowe dni.

Podsumowanie

Podobnie jak solidne buty, czy wygodna kurtka, kominiarki motocyklowe są niezbędnym atrybutem każdego kierowcy. Zapewniają podstawową ochronę przed zimnym powietrzem, a także wilgocią czy chłodem. Biorąc po uwagę ich niewygórowane ceny oraz szeroki wybór, z powodzeniem można stwierdzić, że każdy znajdzie odpowiednią dla siebie.