Kiedy zdecydować się na wymianę kasku na nowy

Miłośnicy ekstremalnej jazdy na motorach crossowych, na rowerach czy quadach, coraz częściej myślą roztropnie i wybierają naprawdę dobre rozwiązania zapewniające więcej bezpieczeństwa. Fajnie jest szaleć gdzieś na bezdrożach lub w lesie, jednak z konsekwencjami upadku trzeba będzie często mierzyć się nawet latami. Warto zatem zawsze być wyposażonym w dobrej jakości kask na crossa, odpowiednio dobierając go, aby nie był zbyt luźny czy zbyt ciasny.

Nowy kask Enduro
Warto pamiętać o tym, że ekstremalna jazda niestety często kończy się upadkami. Dobry kask Enduro (https://moto-tour.com.pl/pol_m_Dla-motocyklisty_Kaski-motocyklowe_Kaski-Cross-Enduro-14092.html) świetnie chroni głowę, potylicę oraz uszy, przeciwdziałając różnego rodzaju urazom. Trzeba tylko pamiętać o jednej bardzo ważnej zasadzie – to naprawdę poważnym upadku kask należy wymienić na nowy. Nawet jeżeli zainwestowało się w niego sporo pieniędzy, jaka jest zasada działania kasku – chroni głowę przed urazami, zbierając niejako moc upadku na siebie. Nawet jeżeli kask na crossa na pierwszy rzut oka po upadku wygląda ok – to może być złudne wrażenie. W konstrukcji kasku szczególnie wewnątrz skorupy mogło dojść do bardzo poważnych uszkodzeń, w efekcie czego powstały dziury. Taki kask nie będzie prawidłowo chronił podczas kolejnego upadku.

Nowoczesny kask 
Na wymianę kasku warto zdecydować się również wtedy, gdy stary jest już zwyczajnie zużyty. Po kilku sezonach użytkowania, kask może być już brudny i odrapany. W takiej sytuacji zakup nowego designerskiego kasku, które jednocześnie ma doskonałe parametry techniczne, to naprawdę najlepsze rozwiązanie.