Jaką bluzę motocyklową wybrać?

Bluzy motocyklowe nie tylko dodają drapieżnego charakteru, ale także dają komfort podczas szybkiej jazdy na motocyklu. Na rynku znajdziemy bluzy zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Jaka kolorystyka dominuje w tym przypadku?

Klasyczne bluzy motocyklowe

Najbardziej klasycznym rozwiązaniem jeśli chodzi o bluzy motocyklowe są odcienie czerni i szarości. W sklepach znajdziemy bluzy z kapturem lub bez, z nadrukami i ciekawymi napisami. Napisy mogą być zabawne lub intrygujące, jedno jest pewne – powinny odzwierciedlać nasz gust i charakter. Szeroki wybór jest kolejnym atutem takiej odzieży – nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem najciekawszego fasonu zgodnego z własnym gustem.

Bluza z kapturem

Popularnym rozwiązaniem są kultowe bluzy z kapturem, które efektownie się prezentują. Bluza uchroni nas przed zimnem w trakcie jazdy i da nam komfort, którego potrzebujemy. Pamiętajmy, że wybierając taką bluzę, powinniśmy kierować się najlepszą jakością materiału. Odzież tego typu wykonywana jest zazwyczaj z bawełny i poliestru, dzięki czemu zapewniona zostaje wytrzymałość i trwałość bluzy.

Kupując bluzę motocyklową trzeba pamiętać o fasonie i kroju, który zapewni nam wygodę i zostanie dobrany do naszej sylwetki. Taka odzież nie posłuży nam przez jeden sezon, ale powinna sprawdzić się przez dłuższy czas. Projektanci zachęcają do odważnych połączeń, co pozwala dobrać inne elementy odzieży motocyklowej.