Jak prawidłowo zamontować interkomy motocyklowe?

Wybranie porządnego interkomu motocyklowego to dopiero połowa drogi do sukcesu. Aby móc skorzystać z dobrodziejstwa tego niesamowitego sprzętu niezbędne jest oczywiście jego umiejętne zamontowanie. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom dowiedzą się Państwo w jaki sposób należy zamontować interkom w kasku, aby nie zawiódł nas w najmniej spodziewanym momencie.

Montaż od a do z

Poziom trudności montażu interkomu motocyklowego w dużej mierze zależy od konstrukcji samego kasku. Uniwersalne modele pasować będą praktycznie do każdego rodzaju kasku. Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że niektóre kaski mogą wymagać zastosowania dedykowanych urządzeń, dlatego też warto zwrócić uwagę na ten element. Bardzo wiele nowoczesnych kasków posiada specjalne miejsce w postaci wgłębienia w okolicy uszu. Wiele kasków można także wypiąć, dzięki czemu montaż nie będzie stanowił żadnego większego problemu. Jeżeli niestety nie ma specjalnego miejsca, to kable najlepiej poprowadzić pod wyściółką. Aby tego dokonać należy je oczywiście wsunąć pod poliki kasku.

Cenne wskazówki

Nowoczesne interkomy motocyklowe w zestawie posiadają specjalne rzepy na mocnych samoprzylepnych taśmach, dzięki czemu można słuchawki przymocować do wybranych miejsc w skorupie wewnętrznej kasku. Przed przyklejeniem rzepów warto jednak dokładnie odtłuścić powierzchnię, dzięki czemu klej z taśmy trzymać będzie zdecydowanie lepiej. Aby prawidłowo zamontować interkomy motocyklowe warto oczywiście dokładnie zapoznać się z instrukcją podaną przez producenta.