Jak działają kamery motocyklowe?

Jazda na motocyklu potrafi sprawić niesamowitą frajdę oraz mnóstwo radości niejednemu mężczyźnie. Aby zapisać wiele ciekawych zdarzeń z podróży, warto wyposażyć swój jednoślad w wysokiej jakości kamerę motocyklową.

Kamery motocyklowe – tryby zasilania

Nieustanny rozwój elektroniki sprawił, że dziś na rynku dostępnych jest mnóstwo takich gadżetów, które w dużym stopniu umilają oraz ułatwiają życie. Każdy fan szybkiej jazdy motocyklowej potrafi bez wątpienia docenić posiadanie kamerki motocyklowej, która to potrafi zarejestrować wiele istotnych zdarzeń.

Obecnie wybór tego typu akcesoriów jest na rynku bardzo bogaty. Pośród tysięcy oferowanych kamer motocyklowych znajdują się wysokiej jakości modele wyposażone w dwa tryby pracy.

W trybie wideo – rejestratora każda kamerka motocyklowa startuje automatycznie podczas podania zasilania, a kończy nagrywanie tuż po odcięciu zasilania. Jeśli karta pamięci się zapełni, to wówczas kamerka zaczyna nagrywać w ten sposób, że zastępuje najstarsze pliki nowymi.

Z kolei gdy kamera znajduje się w trybie akcji, to wówczas wymaga ona zawsze ręcznego startu oraz zatrzymania nagrywania po zapełnieniu karty pamięci. Gdy karta jest pełna kamera przestanie nagrywać, a o fakcie tym informuje zawsze specjalna dioda.

Jak zasilane są kamerki motocyklowe?

Każda kamera samochodowa potrzebuje odpowiedniego źródła zasilania. Można je uzyskać poprzez podłączenie przewodu USB do zasilania motocykla. Ponadto poszczególne kamery potrafią pracować tradycyjnie, bez posiadania zasilania zewnętrznego. Wówczas to korzystają one z wbudowanego akumulatora. W takiej sytuacji możliwe jest nagrywanie do około dwóch godzin. 

Dzięki bogatej ofercie Moto-Tour.com.pl każdy motocyklista może wybrać kamerę motocyklową idealną dla swoich potrzeb.