Buty motocyklowe – ich najważniejsze rodzaje

Każdy motocyklista wie, że prócz sprawnego motocykla, do prowadzenia pojazdu przydaje się także porządna odzież motocyklowa. Szczególnie zaś ważne są odpowiednie buty na motocykl. Oto najważniejsze rodzaje butów motocyklowych, które spotkać można w sklepach.

Miejskie

Te buty jak sama nazwa wskazuje są idealne do poruszania się na motocyklu w warunkach miejskich. Zwykle nie są one zbyt wysokie i mają cholewkę, która sięga tylko lekko powyżej kostki. Zwykle posiadają one protektory na palcach, kostkach oraz na piętach. Powinny one umożliwiać swobodne poruszanie się po mieście, także pieszo.

Kowbojki

Kowbojki lub kawaleryjki to buty motocyklowe, które przypadną do gustu szczególnie posiadaczom cruiserów oraz chopperów. Są przeważnie wykonane ze skóry, mają dość wysoką cholewkę i często są dodatkowo ozdobione na przykład ćwiekami, łańcuszkami lub klamrami.

Sportowe

Posiadacze sportowych motocykli najczęściej decydują się na kupno sportowych butów motocyklowych. Jest to obuwie, które szczególnie dobrze sprawdza się na wyścigach, jednak nie tylko. Z uwagi na szybką jazdę szczególnie duży nacisk kładzie się w tych butach na bezpieczeństwo, dlatego są one odpowiednio wzmocnione, a po bokach mają tak zwane ślizgi.

Crossowe

Warto także zwrócić uwagę na obuwie crossowe. Charakteryzują się one przede wszystkim dużą ilością protektorów dla lepszej ochrony, a także często zapinane są na specjalne klamry.